Friday 8 April 2011

Oulu osa 1

Start Tartust oli kolme ja nelja vahel esmaspäeva hommikul. Pool kaheksa lahkus laev Tallinnast Helsingi suunas, kust edasi võtsime eesmärgiks tutvuda Soome kiirteede olukorraga, mida saime tunda kuueni õhtul, mil jõudsime Oulusse.

Teisipäeval tuuritati meid Oulu ametikoolis ringi. Näidati seadmeid ja klasse ja kohvikut.

Kolmapäeval kästi kuulata, mida ehituseriala õpilased olid kokku pannud infot Oulu ja Soome kohta, ning meie pidime rääkima Eestist ja Tartust. Seejärel töötunked selga ja sõidutati ehitusplatsile. Oulu ametikooli õpilased ehitavad kokku 9 maja, milles saavad praktiliselt kõik isetegijad midagi meisterdada - tislerid, elektrikud, müürsepad, maalrid jne - ja siis müüakse need majad (heausksetele) maha.

Neljapäeval panime kokku kilbi mingi kutsevõistluse joonise järgi, mis erines meie kodusest asjandusest programmeeritava relee poolest.


Reedel (täna) viidi meid Ponsse vabrikusse, 200 km Oulust. Teadjamad juba said aru, aga teistele infoks, et nägime, kuidas tehakse metsatraktoreid ja harvestere.

No comments:

Post a Comment

Kahe rännumehe tee

Kahe rännumehe tee viis mööda jõest Kaldal kaunis neiu valas pisaraid Neiu ütles: ei saa üle Emajõest Aga mehed sellest niig...